FAQ

Jak przygotować się do podróży?

Możemy zapewnić Państwa, że jako nasi pasażerowie będziecie czuć się komfortowo. Posiadamy busy, które zaopatrzone są w liczne udogodnienia, gwarantujące wygodę. Zachęcamy jednak do zabrania w podróż przedmiotów, pozwalających Państwu na chwilę rozrywki np. książka, krzyżówki, film na telefonie, itp. Polecamy również wygodnie się ubrać, obcisła odzież może wywołać dyskomfort. Warto mieć ze sobą także przekąski i napoje (w busie panuje całkowity zakaz spożywania alkoholu, palenia papierosów oraz spożywania substancji niedozwolonych).

Jakie dokumenty muszę zabrać na podróż?

Osoby, które skorzystały z zakupu biletu do Anglii i Walii muszą posiadać ważny paszport, ponieważ Wielka Brytania nie znajduje się w strefie Schengen i Polacy wjeżdżający do kraju musza okazać się właśnie paszportem. W przypadku podróży do Włoch wystarczającym dokumentem, upoważniającym do przekroczenia granicy będzie ważny dowód osobisty. Ponadto prosimy o zabranie ze sobą biletu na przejazd.
W przypadku przejazdu osoby niepełnoletniej umożliwiamy przewóz takiej osoby wyłącznie po okazaniu upoważnienia ? wzór można pobrać na naszej stronie i wydrukować, a uzupełniony przekazać kierowcy.

Czy ubezpieczać się na podróż?

Jest to indywidualna kwestia, którą należy samodzielnie rozważyć. Włochy, Anglia, Walia nie wymagają od wjeżdżających do kraju okazania dowodów ubezpieczenia. Jednak warto odpowiednio zabezpieczyć się na czas pobytu w innym kraju, ponieważ koszty leczenia mogą być wysokie. Najbardziej podstawowym ubezpieczeniem jest to, które opłacamy ze składek zdrowotnych. Pozwala wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego respektowaną w UE, Wielkiej Brytanii, Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii. Można wówczas korzystać z pomocy lekarskiej na takich samych zasadach jak mieszkańcy danego kraju.

Czy mogę zabrać w podróż zwierzę?

Tak. Nasze busy umożliwiają przewóz zwierząt domowych, ale tylko z właścicielem. Ponadto zwierzę powinno być odpowiednio zabezpieczone na czas przejazdu. W przypadku agresywnych zwierząt kierowca ma prawo odmówić przewozu .

Czy w Anglii, Walii i Włoszech istnieje obowiązek meldunkowy?

Kraje te, podobnie jak większość państw europejskich nie wymaga od przyjeżdżających obowiązku meldunkowego, pod warunkiem, że pobyt ma charakter turystyczny i nie trwa dłużej niż 3 miesiące. Osoby udające się do pracy lub w celach edukacyjnych powinny zgłosić się do odpowiedniego urzędu na miejscu celem wypełnienia wniosku o pobycie stałym lub czasowym.